Wydarzenia Wydarzenia

Remont wieży widokowej na Górze Ślęża zakończony

2015.10.29
Ruszył długo oczekiwany remont wieży widokowej na szczycie Góry Ślęża. Prace będą przebiegać w kilku etapach: 1. Roboty przygotowawcze. 2. Naprawa konstrukcji żelbetowej. 3. Montaż barierek ochronnych i drabin włazowych. 4. Roboty wykończeniowe (pozostałe prace remontowo-naprawcze). Planowany termin zakończenia remontu to 11 grudnia 2015 roku. Całość prac remontowych finansowana jest ze środków własnych Nadleśnictwa. Rozpoczęcie remontu poprzedziło wykonanie Ekspertyzy przydatności obiektu do użytkowania, opracowanego przez Politechnikę Wrocławską oraz sporządzenie projektu przeprowadzenia remontu. Następnym etapem było wyłonienie, w drodze przetargu, firmy wykonawczej, która podjęłaby się tego trudnego, z uwagi na lokalizację i warunki, zadania. Na szczęści udało się - i prace trwają.
2015.11.03
Zakończono prace przygotowawcze. Zdjęto stare, zniszczone piorunochrony, wypiaskowano całą wieżę, odkuto skorodowany i łuszczący się beton oraz zdemontowano zniszczone barierki. Teraz rozpocznie się naprawa konstrukcji żelbetowej. Trzymajmy kciuki za dobrą pogodę ;-)

2016.06.23
Zakończył się remont wieży widokowej na szczycie Góry Ślęża.
Prace wykonywała firma ALTA sp. z o.o. z Wrocławia. Od końca października walczyła z niesprzyjającą aurą, często wykonując prace remontowe w silnej mgle, niskich temperaturach, a nawet w deszczu.
W trakcie prac remontowych zamontowano nowe barierki ochronne i drabiny włazowe. Wykonano warstwy zabezpieczenia antykorozyjnego na odsłoniętych prętach zbrojeniowych oraz wypełniono ubytki w konstrukcjach betonowych. Całość konstrukcji betonowej zabezpieczono dwukrotnie warstwą antykorozyjną. Poprawiono schody u podnóża wieży widokowej oraz naprawiono strop na poziomie "0". Na koniec odtworzono instalację odgromową.
Prace remontowe były utrudnione, bowiem wszystkie materiały budowlane i sprzęt, w tym rusztowania, trzeba było wnieść ręcznie, z uwagi na utrudniony dostęp. Do tego niezbyt sprzyjająca aura zmusiła wykonawcę do przeniesienia prac remontowych na wiosnę 2016 roku.
Ale w dniu 23 czerwca 2016 roku całość prac zwieńczyło zawieszenie tablicy pamiątkowej dotyczącej wykonanego remontu.

I na koniec informacja dla zatroskanych turystów:
Wieża widokowa jest otwarta do zwiedzania, a wstęp na nią jest BEZPŁATNY!!!

Ostrzegamy jednak, by w czasie burz nie wchodzić na wieżę, gdyż grozi to narażeniem zdrowia i życia.